Żółte znaczniki – wydarzenia w ramach SPiN Day (12 września 2015)
Niebieskie znaczniki – członkowie Porozumienia SPiN


 

 

LP

Gdzie?

Kto organizuje?

W jakich godzinach?

Co będzie?

1

Bełchatów

Plac Gabriela Narutowicza 3

scena plenerowa

Miejskie Centrum Kultury PGE „Giganty Mocy”

11:00-14:00

Happening rodzinny w ramach „Dni Otwartych” MCK: budowa modelu koła czerpakowego koparki, konkursy, warsztaty rodzinne, przegląd filmów Discovery

2

Białystok

ul. Wiejska 45A
Politechnika Białostocka Wydział Informatyki

Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum" przy Wydziale Informatyki
Politechniki Białostockiej
oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne

11:00 – 14:00

Wykłady o przestrzeniach 3D, 4D, wirtualna rzeczywistości, drukarka 3D, warsztaty konstrukcyjne

3

Białystok

ul. Odeska 1
Opera i Filharmonia Podlaska

11:00 – 14:00

Wystawa wielościanów i powierzchni

4

Bydgoszcz

ul. Fordońska 246

Fundacja Profesora Ciekawskiego

11:00 – 18:00

Warsztaty naukowe: niskie i wysokie temperatury, światło i kolory, świat mrówek, bańki mydlane, tajemnice dźwięku, dlaczego samoloty i rakiety latają.

5

Chorzów

Aleja Gwiazd 2

Fundacja Park Śląski

11:00 – 14:00

Warsztaty przyrodnicze (dendrologia, ornitologia) oraz warsztaty z robotyki
i laboratoria

6

Gdańsk

ul. Gradowa 6

Centrum Hewelianum

11:00 – 14:00

Wystawa interaktywna, warsztaty
o tematyce biologicznej, pokazy

7

Gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

Centrum Nauki EXPERYMENT

11:00 – 14:00

Wystawa interaktywna, warsztaty budowania zabawek, ścieżka edukacyjna

8

Katowice

ul. Uniwersytecka 4

Instytut Fizyki,
Uniwersytet Śląski

9.00 - 15.10

Wykłady otwarte z pokazami z fizyki: „Piękno nano i mikroświata”, „Cząsteczki na luzie”, „Na tropie światła” (3 cykle po 9 wykładów).

9

Kielce

ul. Olszewskiego 6

Kielecki Park Technologiczny

11:00 – 14:00

Warsztaty z elektrotechniki, wytwarzanie prądu elektrycznego, budowa obwodów elektrycznych.

10

Kraków

ul. św. Wawrzyńca 15

Muzeum Inżynierii Miejskiej

10:00 – 16:00

Wystawa interaktywna, warsztaty z geometrii ,, Po okręgu" oraz „Kręcące wiry”.

11

Kraków

Aleja Pokoju 68

Muzeum Inżynierii Miejskiej
Ogród Doświadczeń im. S.Lema

10:00 – 13:00

Wystawa interaktywna, wyścigi w kulach zorba.

12

Kraków

ul. Jagiellońska 15

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

10:00 – 14:30

Wystawa interaktywna o liczbach, warsztaty o tematyce matematycznej

13

Łódź

ul. Targowa 1/3

EC1 Łódź - Miasto Kultury

11:00 – 14:00

Pokazy w Planetarium, przedstawienia popularyzujące naukę pod wspólnym hasłem „A jednak się kręci

14

Łódź

ul. Tymienieckiego 24

Fundacja Correspondance des Arts - Muzeum Książki Artystycznej

11:00 – 14:00

Multimedialny wykład o tematyce astronomicznej, warsztaty introligatorskie, zwiedzanie wystawy - maszyny Gutenberga

15

Mikołów

ul. Sosnowa 5

Śląski Ogród Botaniczny

11:00 – 14:00

Warsztaty i pokazy o tematyce przyrodniczej: „Genetyczny przepis na życie”, „Widziane okiem mikroskopu”, „W poszukiwaniu zaginionych smaków”, „Weź Ogród pod lupę”.

16

Niwki k/Opola

ul. Wiejska 17 

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji

10:00 – 17:00

Pokazy i obserwacje astronomiczne w planetarium

17

Olsztyn

ul. Żołnierska 13

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

11:00 – 14:00

Obserwacje astronomiczne, warsztaty i pokazy o tematyce fizycznej

18

Opole

Dubois 36 

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji

10:00 – 14:00

Warsztaty o tematyce matematycznej, przyrodniczej i z obszaru humanistyki - „I Ty możesz zostać Einsteinem”

19

Radzionków

ul. Księżogórska 90a

Śląski Ogród Botaniczny

11:00 – 14:00

Warsztaty i pokazy o tematyce przyrodniczej: „Widziane okiem mikroskopu”, „Weź Ogród pod lupę”.

20

Rzeszów

ul. Leszka Czarnego 4

Uniwersytet Rzeszowski

Zakład Nauk o Człowieku

Stowarzyszenie „ExploRes”
oraz Uniwersytet Rzeszowski

11:00 – 14:00

Wystawa interaktywna i pokazy o tematyce biologicznej (anatomia, fizjologia, mikrobiologia, technika medyczna)

21

Szczecin

ul. Malczewskiego 10

Fundacja Eureka im. Prof. Jerzego Stelmacha

12:00 – 13:00

Prelekcja o tematyce fizycznej, mechanika kwantowa, teoria cząstek elementarnych,  pokazy z użyciem eksponatów

22

Świnna k/Żywca

ul. Wspólna 13

Naukotechnika - Beskidzkie Centrum Nauki

11:00 – 14:00

Pokazy i warsztaty techniczne o silnikach i napędach, panel dyskusyjny

23

Toruń

ul. Władysława Łokietka 5

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

11:00 – 14:00

Warsztaty o tematyce biologicznej i fizycznej, mobilne stanowiska ekspozycyjne, gra terenowa

24

Wałbrzych

ul. Moniuszki 66

Instytut Badań Kompetencji
EXPLORA PARK

11:00 – 14:00

Pokazy i warsztaty z geometrii – fraktale

25

Warszawa

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Centrum Nauki Kopernik

9:00 – 19:00

Warsztaty i pokazy w galeriach tematycznych, specjalna ścieżka zwiedzania, wystawy stałe

26

Wrocław

ul. Joliot-Curie 15

Uniwersytet Wrocławski
Wydział Chemii

Fundacja Uniwersytet Dzieci

11:00 – 14:00

Wykłady i warsztaty o tematyce astronomicznej oraz geologicznej

27

Wrocław

ul. Stabłowicka 147A

Humanitarium Ogrody Doświadczeń

11:00 – 14:00

Wystawa o optyce, warsztaty prostych doświadczeń chemicznych

 

SPiN Day na Facebook'u - WEŹ UDZIAŁ!