Kampania "Jeż Swój Zwierz"

 


 

 

Zapraszamy na prowadzone przez Stowarzyszenie EKOSKOP zajęcia warsztatowe pod nazwą "Jeż Swój Zwierz". To podkarpacka edycja ogólnopolskiej kampanii pod tą samą nazwą, której organizatorem jest Stowarzyszenie Agro-Group z Białegostoku.

 

Celem kampanii jest przekazanie informacji na temat żyjących obok nas, pożytecznych zwierząt, powszechnie kojarzonych jako "zjadacze jabłek". Program zajęć umożliwia zapoznanie się z ich trybem życia, budową, zwyczajami oraz dowiedzieć się jakie zagrożenia dla ich populacji niesie nasza cywilizacja i dlaczego są pod ochroną. Podczas zajęć obalone będą mity jakie towarzyszą tym sympatycznym zjadaczom... no właśnie, nie jabłek! Bowiem nie jest to ich przysmak. Jeże żywią się przede wszystkim dżdżownicami, ślimakami, owadami... czasem małymi płazami. Nie są więc jaroszami i na jabłka spoglądają raczej bez apetytu. Natomiast uwielbiają.... ale o tym dowiemy się już na zajęciach, które przez najbliższe dwa miesiące, do 8 kwietnia prowadzone będą przez edukatorów Stowarzyszenia EKOSKOP.

 

Jak umówić się na spotkanie z jeżami? Wystarczy zgłosić swoje zainteresowanie a "jeżowa armada" przyjedzie do Waszej szkoły. Szczegóły w serwisie Stowarzyszenia EKOSKOP.

 

Kampania Edukacyjna Jeż swój zwierz” Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Agro-Group z Białegostoku korzysta z dofinansowania w kwocie 622397 zł  pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.