Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach

 


 

Od 18 listopada 2015 roku, na mapie polskich instytucji popularyzujących wiedzę pojawiło się Energetyczne Centrum Nauki. Ośrodek jest częścią Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego 6.

 

Na powierzchni prawie 500 m.kw. rozmieszczono kilkadziesiąt eksponatów zwiazanych tematycznie z energią. Mamy więc obszar pokazujący wydobycie kopalin energetycznych, zastosowanie wody oraz energii elektrycznej i wiatru. Co najważniejsze, wszystkie eksponaty wykonane są w ciekawej stylistyce, bliskiej klimatom steampunku i odpowiednio oswietlone. Ekspozycja tworzy spójną, niesamowicie atrakcyjną przestrzeń "fabryczną".

 

Centrum posiada też małe kino 3D oraz umieszczoną na antresoli pracownię gdzie odbywać będą się zajęcia warsztatowe. Ambicją zespołu ECN jest prowadzenie róznorodnych zajęć od robotyki po biologię i biotechnologię.

 

Powstaniu Centrum kibicowaliśmy ze zdwojona, nomen-omen energią :) Po pierwsze, jest to nowoczesna instucja z doskonale przemyślanymi eksponatami i klimatem. Po drugie, jest bardzo blisko Rzeszowa... a po trzecie, jest to dobry przykład jak przy stosunkowo niewielkich nakładach, otrzymać produkt pierwszej klasy. Szczególną rolę w tym dziele odegrała obecna dowódczyni ekipy ECN - Sylwia Mularczyk, której gratulujemy pomysłów, wytrwałości i dobrego zarządzania projektem!

 

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach polecamy wszystkim, którzy znajdą się w bliskiej jego okolicy. Warto wybrać się też do Kielc specjalnie by odwiedzić to niezwykłe miejsce... Zobaczcie sami. My już byliśmy, zwiedziliśmy, pompowaliśmy ropę naftową, wydobywaliśmy węgiel, budowaliśmy miasto... i robiliśmy wiele, wiele innych rzeczy korzystając z eksponatów ECN... Naprawdę warto!

 

 

REZERWACJA BILETÓW DO ECN

 

 

ExploRes życzy ECN-owi wielu sukcesów, zadowolenia i tłumów odwiedzajacych.... i to codziennie.

Dacie radę! Trzymamy za Was kciuki.

GRATULUJEMY!