Po raz drugi w Rzeszowie....

 

  
 

"Dzień Odkrywców - Drugi Interaktywny Piknik Wiedzy"

11 czerwca 2011 roku w godz. 11.00 - 18.00

Dziedziniec Radia Rzeszów,  Al. Lubomirskich,  Park Katedy Informatyki URz

 

 

 

Piknik „Dzień Odkrywców” to święto interaktywnego modelu edukacji, umożliwiające rzeszom odwiedzających bezpośredni, nieskomplikowany kontakt z nauką i techniką, pozwalający odkrywać i zrozumieć tajemnice otaczającego nas świata oraz poznać osiągnięcia ludzkiego umysłu.

 

Rozszerzamy zakres tematyczny o obszar związany z astronomią i eksploracją kosmosu. Będą teleskopy i inne przyrządy obserwacyjne, symulator, modele rakiet i pojazdów oraz sporo autentycznych pamiątek związanych z kosmosem. Firmy Doliny Lotniczej oprócz prezentacji swoich technologii zaproszą do budowy modelu samolotu. Będzie oczywiście dużo pokazów zjawisk fizycznych, chemii a także ekologia i archeologia oraz pokazy robotów i atrakcyjne zabawy dla najmłodszych. Po raz pierwszy gościć będziemy ekipę zagraniczną, przedstawicieli Politechniki Lwowskiej.

 

Miasteczko piknikowe podzielone będzie na sześć obszarów. Dziedziniec Nauki gdzie królować będą uczelnie, instytuty, szkoły oraz instytucje związane z edukacją. Park Przestrzeni, w którym zaprezentują się wystawcy związani z lotnictwem, astronautyka i astronomią. Aleja Cywilizacji to obszar muzeów i archeologii, którą to Aleją dotrzemy do Skweru Historii, miejsca prezentacji historycznych. Będzie też Aleja Robotów, której charakterystyki nie trzeba przedstawiać oraz Ogród Inspiracji – miejsce ciekawych idei, zabaw i pomysłów. Ważnym punktem na mapie pikniku będzie scena główna na której zobaczymy pokazy naukowe, występy oraz konkurs któremu patronuje kanał Discovery Science. Jako imprezy towarzyszące piknikowi organizujemy otwartą wystawę z okazji 50-lecia NASA oraz spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim.

 

Zakres tematyczny obejmuje fizykę klasyczną i jądrową, chemię, astronomię i astronautykę, technologię lotniczą i energetykę, robotykę i elektronikę. Będzie też ekologia, archeologia, historia oraz kultura i sztuka połączone z inspirującymi zabawami edukacyjnymi. Dla najmłodszych pokazy baniek mydlanych, dla smakoszów dania kuchni molekularnej. Konkursy, gry i dużo dobrej zabawy dla wszystkich.

 

WIĘCEJ >