Piknik Nauki EKSPLORACJE to nowa odsłona plenerowej imprezy, której celem jest popularyzacja, nauki oraz techniki, propagowanie interaktywnego modelu przekazywania wiedzy i edukacji nieformalnej oraz promocja idei powstania centrum nauki na Podkarpaciu.

 

 

Projekt zorganizowania w Rzeszowie plenerowej imprezy popularnonaukowej w formie rodzinnego pikniku narodził się w Stowarzyszeniu ExploRes na przełomie 2008 i 2009 roku a przez osiem lat, (2010-2017) wydarzenie organizowane było pod nazwą Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy przez Stowarzyszenie ExploRes oraz firmę Polimedia przy współpracy w kilku edycjach z Polskim Radiem Rzeszów, RARR S.A. oraz Uniwersytetem Rzeszowskim.

 

 

Piknik Nauki EKSPLORACJE to atrakcyjne pokazy naukowe, intrygujące warsztaty poznawcze oraz interaktywne eksponaty, dostępne w przestrzeni miasta i w murach uczelni, dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, rodzin oraz grup zorganizowanych. Głównym celem będzie ukazanie i popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, lokalnych osiągnięć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych, specyfiki i kierunków rozwoju rzeszowskiego ośrodka akademickiego oraz propagowanie idei i metod stosowanych w edukacji nieformalnej oraz poza formalnej. Misja i program ukierunkowany będzie na pokazanie różnorodności i wzajemnych powiązań pomiędzy trzema makro-obszarami wiedzy, opisanymi za pomocą haseł „My ludzie”, „Świat wokół Nas” oraz „Nasza Cywilizacja”.

 

 

Piknik Nauki EKSPLORACJE 2018 odbędzie się w Rzeszowie w dniach 25 – 27 maja 2018 roku, a główna jego część – rodzinny piknik, w sobotę 26 maja w godz. 11:00-18:00, w tradycyjnej lokalizacji tj. na Placu AK, ul. Szopena, Alei Lubomirskich, fosie Zamku oraz na parkingu RARR S.A. Cykl wydarzeń obejmował będzie dodatkowo trzy, niezależne moduły realizowane od piątku do niedzieli, a mianowicie:

 

PNE – PRELUDIUM w piątek 25 maja w godz. 18.00-21.00 na Uniwersytecie Rzeszowskim.

 

PNE – WYPRAWA w niedzielę 27 maja w godz. 11:00-14:00 nad rzeszowskim Zalewem i na Lisiej Górze.

 

PNE – FINAŁ w niedzielę 27 maja w godz. 18:00-21:00 na Uniwersytecie Rzeszowskim.

 

 

Opis i ramowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ>>>

 

 

Organizatorami Pikniku Nauki EKSPLORACJE są: Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes, Uniwersytet Rzeszowski oraz Stowarzyszenie EKOSKOP, zaś Partnerem Organizacyjnym – Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 

 

 

 

FORMULARZ

ZGŁOSZENIA

UDZIAŁU:

 

  

 

 

 


 _________________

 PRZEKAŻ

PODATKU 
NA PIKNIK NAUKI
EKSPLORACJE

 _________________

 

 

 

Zobacz Piknik Nauki EKSPLORACJE na