Piknik Nauki EKSPLORACJE to nowa odsłona plenerowej imprezy, której celem jest popularyzacja nauki i techniki, propagowanie interaktywnego modelu przekazywania wiedzy i edukacji nieformalnej oraz promocja idei powstania centrum nauki na Podkarpaciu.

 

Projekt zorganizowania w Rzeszowie imprezy popularnonaukowej w formie rodzinnego pikniku narodził się w Stowarzyszeniu ExploRes na przełomie 2008 i 2009 roku, kiedy to opracowano założenia organizacyjne, szczegółowa koncepcję przedsięwzięcia a następnie zgromadzono wokół projektu, grono wystawców, partnerów oraz współorganizatorów.

 

Przez osiem lat, od 2010 do 2017 roku wydarzenie organizowane było pod nazwą Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy przez Stowarzyszenie ExploRes oraz firmę Polimedia a współorganizatorami lub partnerami organizacyjnymi kilku edycji było także Polskie Radio Rzeszów, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Uniwersytet Rzeszowski.

 

Piknik Nauki EKSPLORACJE to atrakcyjne pokazy naukowe, intrygujące warsztaty poznawcze oraz interaktywne eksponaty, dostępne w przestrzeni miasta dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, rodzin oraz grup zorganizowanych. Po raz pierwszy Piknik odbędzie się w Rzeszowie na przełomie maja i czerwca 2018 roku z udziałem kilkudziesięciu wystawców oraz nowych i znanych już partnerów.

 

Kontynuując projekt i bazując na swoich wieloletnich doświadczeniach, Stowarzyszenie ExploRes zamierza rozwijać formułę wydarzenia, wprowadzać nowe elementy programowe i organizacyjne.

 Zobacz Piknik Nauki EKSPLORACJE na                

 

 

 

 

 


 

 Historia projektu: