IX Konferencja Interakcja - Integracja

 


 

Po kilku latach Konferencja ponownie zawitała do warszawskiego Centrum Nauki "Kopernik", które pełniło rolę organizatora konferencji już po raz szósty. Poprzednio miało to miejsce w latach 2007-2013 a kolejne edycje konferencji odbywały się w Gdyni (2014), Toruniu (2015) oraz Krakowie (2016). Powrót do Warszawy był jednak tylko chwilowy bowiem następne spotkania odbędą się w innych ośrodkach. Katowice będą miejscem Konferencji w 2018 roku, organizowanej przez Uniwersytet Śląski i Śląski Ogród Botaniczny. Prawdopodobnie w 2019 roku spotkanie odbędzie się w Łodzi (EC1). Nie wiadomo kto zostanie gospodarzem Konferencji w 2020 roku. Może będzie nim Rzeszów...?
 
Jak na razie to o sile naszego regionalnego środowiska świadczy to, że w warszawskiej Konferencji wzięło udział 12 osób reprezentujących Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Uniwersytet Rzeszowski, Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy "ExploRes", które reprezentowali Tomasz Madej, Tomasz Michalski oraz Renata Jurasińska, uczestnicząca w wydarzeniu przy podwójnej afiliacji zarówno ExploRes'u jak i Uniwersytetu Rzeszowskiego.
 
Tomasz Madej był jednym z animatorów - uczestników sesji Naukowy Bazar gdzie zaprezentował swój program związany z elektrycznością statyczną.
 
Podczas Konferencji odbyło się posiedzenie Rady Porozumienia SPiN, podczas którego przeprowadzone zostały wybory władz Porozumienia na nową kadencję. Sekretarzem Porozumienia została Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" z Torunia. natomiast do Komitetu Wykonawczego Porozumienia został ponownie wybrany Tomasz Michalski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia "ExploRes", który wraz z innymi, wybranymi osobami (Ewa Jasińska, Małgorzata Stanasiuk-Mordalska, Kamila Myrdek-Rak, Robert Firmhofer) wspierać będzie działania Sekretarza Porozumienia.

 

Informacje i relacje z Konferencji dostępne są TUTAJ >