Festiwal Nauki w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w podrzeszowskiej Jasionce to trzy dni wspaniałych emocji, wystaw, eksperymentowania i poznawania świata wokół nas, dorobku naszej cywilizacji oraz nas, ludzi zamieszkujących naszą planetę.

 

 

Właśnie dlatego nasze stoisko, utworzone razem ze Stowarzyszeniem EKOSKOP nosiło nazwę Strefa: Planeta Ziemia.

 

 

Każdy dzień był inny, najpierw w sobotę gościliśmy pracowników firmy Pratt&Whitney, potem wszystkich chętnych, którzy przez całą niedzielę odwiedzali CWK a w poniedziałek grupy zorganizowane z podkarpackich szkół.

 

 

Nasi animatorzy, Ewa, Justyna Marysia, Paweł oraz dwóch Tomków mieli co robić. Udostępniliśmy kilkanaście eksponatów interaktywnej wystawy Eksploratorium oraz prowadziliśmy naukowe pokazy o tematyce fizycznej i chemicznej. Ekipa EKOSKOPU czyli Kasia, Maciek, Mirek i wolontariusze EVS, Angel z Hiszpani i Yücel z Turcji, prezentowała swoje zbiory flory i fauny oraz udostępniła mikroskopy i preparaty. Można było tez wysłuchać pogadanki o odpadach oraz dowiedzieć się więcej o bioróżnorodności Podkarpacia.

 

 

W poniedziałek odwiedzili nas goście specjalni, ekipa młodych animatorów nauki z przemyskiej SP nr 11 ze swoją, własnoręcznie wykonana wystawą projektu DEMO. Cała ekipa świetnie spisała się w roli edukatorów, pokazując i wyjaśniając swoim rówieśnikom czy starszym koleżankom i kolegom tajemnice nauki. Wypadli doskonale (jak zawsze).

 

 

Prawie dwadzieścia godzin pokazów, tysiące odwiedzających… byliśmy w swoim żywiole! Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i mamy nadzieję, że ten bezpośredni, aktywny kontakt z wiedzą będzie niezapomniany.