Dzień Otwarty 17 października

 


 

W sobotę 17 października uroczyście otwarto jesienną edycję Interaktywnej Wystawy Centrum Nauki Eksploratorium. Hol budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego wypełnił się licznie przybyłymi młodymi odkrywcami i całkiem starszymi również. Podczas trwającej 4 godziny ekspozycji, przez wystawę przewinęło sie kilkaset osób, uczetników Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego, ich rodzin oraz osób przybyłych na wystawę spoza MURu.

 

Uroczystego otwarcia dokonali Rektor UR prof. dr hab. Aleksander Bobko, Prorektor dr hab. prof. UR Wojciech Walat, dr Renata Jurasińska oraz Tomasz Michalski - Prezes Zarządu Stowarzyszenia ExploRes. Życzenia udanego przedsięwzięcia oraz gratulacje za dotychczasowe sukcesy napłynęły w formie listu od Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, ktory objął wystawę patronatem honorowym. Partnerem wydarzenia jest Rzeszów - Stolica Innowacji.

 

Szczególnie oblegane były dwa nowe eksponaty wystawy. Był to zestaw do testowania postrzegania przestrzennego i koordynacji ruchu przy zniekształceniu przez zwierciadło a drugi z nich to zestaw do obserwacji drgań w jakie za pomocą smyczka wprawiane były metalowe płytki, czyli tzw efekt Chladni'ego.

 

Wystawe obsługiwali edukatorzy Stowarzyszenia Ela, Sabina i Tomek. Spisali sie jak zwykle doskonale a warto zaznaczyć, że Ela była po raz pierwszy animatorem na wystawie. Nasz zespół rosnie w siłę!

 

Kolejny Dzień Otwarty już wkrótce. W sobotę 24 października zapraszamy do eksponatów z okazji konkursu robotycznego, który odbędzie się w budynku A0 UR. Konkurs zorganizowany przez Fundację Imperium Techniki wsparliśmy poprzez przekazanie nagród rzeczowych w jednej z konkurencji.